Kategorie
Moda

Jak dobrać biżuterię

Biżuteria to bardzo ważny element całej stylizacji. Cała kreacja bez biżuterii nie ma odpowiedniego charakteru. Jednak należy wiedzieć, jak ją dopasować do całości ubioru.

Dobór biżuterii. Złoto, srebro, perły

Nie ma reguł, kto jaką biżuterię powinien nosić. Jednak dawniej kobiety, które odznaczały się dużą elegancją – nosiły perły. Taka kobieta, była również bardzo dojrzała. Teraz młode osoby noszą bransoletki z pereł. Biżuteria może mieć styl elegancki, ale i również codzienny. Jest duży w niej wybór. Warto przy doborze dodatków – kierować się kolorystyką. Nie każdy kolor będzie do Ciebie pasować. Jednak można tutaj poeksperymentować. Jeśli srebro Ci nie pasuje do twarzy, możesz wybrać srebrną bransoletkę zamiast kolczyków. Nie poleca się kupować biżuterii plastikowej. Po jakimś czasie staje się ona po prostu – brzydka. Najlepiej więc zaopatrzyć się w bardziej porządną. Bardzo modna jest ta w stylu folkowym i orientalnym. Jednak należy właściwie ją dobrać w jej przypadku. Nie należy przesadzić z ilością. Trzeba również mieć odpowiednią stylizację do niej.

Czy jest coś takiego jak – za dużo biżuterii na sobie?

Wszystko zależy od wielu czynników. Jednym z nich może być wielkość biżuterii. Należy również zwrócić uwagę na inne dodatki jak np. torebka, buty. Popatrzeć również na całość stylizacji. Ubrania mogą być gładkie, ale też bardziej wymyślne – we wzory. Jeśli, przykładowo – ubierasz się cała na czarno – możesz założyć większą biżuterię. Będzie to wyglądać naprawdę bardzo gustownie! Zarazem również nie będzie to wyglądać przesadnie. W przypadku jednak, gdy masz koszulkę we wzorki lub z nadrukiem – tutaj wystarczą drobne kolczyki.

Dobór biżuterii do kształtu twarzy

Istnieje pewna zasada, która mówi o tym, że należy wybierać biżuterię innego kształtu niż Twoja twarz. Musisz być świadoma kształtu swojej twarzy. Na tej podstawie dopasowywać np. kolczyki czy łańcuszek. Jeśli Twoja twarz jest trójkątna – lepiej zrezygnować z wiszących kolczyków. Nie chcesz przecież jej dodatkowo wydłużyć. Długi wisiorek również nie będzie odpowiedni. Twarzom owalnym zaś wszystko pasuje. Jeśli natomiast masz okrągłą buzię, odradza się nosić koła przy twarzy. Wiszące kolczyki kończące się na wysokości głowy i kwadratowa twarz? To nie będzie wyglądało najlepiej.

Co jeszcze ważne jest, przy doborze biżuterii?

Powinnaś wiedzieć, że biżuteria ma współgrać sama ze sobą. Harmonia i spójność to najważniejsze cechy, przy jej doborze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *